عیب‌یابی خودرو با هوش مصنوعی

دلفین، فناوری عیب‌یابی خودرو با هوش مصنوعی را در جیتکس 2023 معرفی کرد

نمایشگاه جیتکس گلوبال، بزرگ‌ترین رویداد فناوری جهان، در دبی برگزار شد. Gitex 2023 مانند سال‌های پیش، میزبان تعداد قابل توجهی از شرکت‌ها و استارتاپ‌های پیشرو در حوزه‌ی تکنولوژی بود. امسال نیز شرکت دلفین به‌طور مستقل در این نمایشگاه حاضر شد و در کنار شرکت‌های بزرگ دنیا،  راهکار عیب‌یابی خودرو با هوش مصنوعی را به جهانیان معرفی کرد.

هوش مصنوعی؛ محوریت نمایشگاه جیتکس 2023

هوش مصنوعی، مهم‌ترین موضوع جیتکس 2023 دبی بود. در این نمایشگاه، بیش از 6000 شرکت کوچک و بزرگ از 170 کشور با ایده‌ها و نوآوری‌های جذاب، حاضر شدند. شعار امسال این نمایشگاه نیز “سالی برای تصور هوش مصنوعی در همه چیز” بود. در همین راستا، فناوری‌های چشم‌گیری از کاربردهای جذاب AI در حوزه‌های مختلف، به‌نمایش درآمدند. در این میان، دلفین نیز برای دومین بار در این نمایشگاه حضور داشت و جدیدترین راهکار مبتنی بر هوش مصنوعی در هوشمندسازی و مدیریت ناوگان خودرویی را به دنیای فناوری معرفی کرد.مدیریت ناوگان خودرویی با هوش مصنوعی (AI)

مدیریت ناوگان خودرویی با هوش مصنوعی (AI)

در Gitex 2023، دلفین از بخش جدید سامانه‌ی ابری مدیریت ناوگان خود رونمایی کرد. این قابلیت کاربردی، امکان عیب‌یابی آنلاین و از راه دور خودرو را با کمک هوش مصنوعی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در واقع هوش مصنوعی می‌توانند باتوجه‌به مدل وسیله‌ی نقلیه و همچنین خطاهای ECU، دلیل بروز خطا، توضیحاتی درباره‌ی مشکلات موجود در خودرو و همچنین چگونگی رفع این مشکل را به کاربر ارائه دهد. به‌عبارت دیگر، بدون اینکه نیاز باشد کاربر زمان زیادی را در مراکز عیب‌یابی خودرو بگذراند، می‌تواند به‌راحتی و با دقت بالا، مشکلات خودرو خود را متوجه شود.

«محمدمهدی شیران»، مدیرعامل دلفین درباره‌ی این راهکار جدید در جیتکس 2023 دبی گفت: «ازآنجایی‌که امسال نمایشگاه جیتکس، تمرکز خود را روی حوزه‌ی هوش مصنوعی گذاشته و حتی این موضوع را در شعارش هم نشان داده، برای ما فرصت بسیار مناسبی بود تا با حضور در این نمایشگاه، از بخش جدید سامانه‌ی مدیریت ناوگان دلفین هم رونمایی کنیم. در این قسمت، هوش مصنوعی باتوجه‌به داده‌ها و خطاهایی که از ECU می‌گیرد، پیشنهادات کاربردی و خوبی را برای عیب‌یابی وسیله‌ی نقلیه به کاربر پیشنهاد می‌دهد. این فناوری، در کنار سیستمی مانند سیستم ADAS که به راننده کمک می‌کند رانندگی بهتری داشته باشد و خطرات را به او می‌گوید،‌ تجربه‌ی جدید و متفاوتی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.»

به گفته‌ی مدیرعامل دلفین، درحال‌حاضر بسیاری از شرکت‌های ایرانی که در حوزه‌ی تکنولوژی فعالیت می‌کنند، ظرفیت‌های بسیار بالایی دارند، اما متاسفانه توانایی‌های آن‌ها در جهان نادیده گرفته شده است. به اعتقاد محمدمهدی شیران، حضور در نمایشگاه‌ها و رویدادهای بین‌المللی مانند Gitex،‌ فرصتی طلایی خواهد بود تا ایده‌ها و نوآوری‌های متخصصان و شرکت‌های ایرانی به همه‌ی جهان نشان داده شود.
در نمایشگاه امسال، دلفین علاوه‌بر رونمایی از قابلیت عیب‌یابی خودرو با کمک هوش مصنوعی، محصولات و راهکارهای خود را نیز در معرض دید قرار داد و توانست توجه بسیاری از بازدیدکنندگان و اصحاب رسانه را به خود جلب کند. محمدمهدی شیران اشاره کرد که در این نمایشگاه، پروژه‌های انجام شده در ایران و مقیاس آن‌ها، مورد توجه شرکت‌های بین‌المللی و بازدیدکنندگان قرار گرفت و توانستند قدم‌هایی را برای توسعه‌ی همکاری‌های بین‌المللی نیز در حوزه‌ی هوشمندسازی، مدیریت ناوگان خودرویی و همچنین خودروهای متصل، بردارند.

اما عیب‌یابی خودرو، تنها راهکار مبتنی بر هوش مصنوعی دلفین نیست. دسترسی به گزارش موردنظر در میان انبوهی از اطلاعات و گزارشات، یکی دیگر از کاربردهای دستیار هوش مصنوعی در مدیریت ناوگان دلفین است. کاربران می‌توانند با کمک ابزار هوش مصنوعی، به‌راحتی به پاسخ سوالات خود دست پیدا کنند. در واقع با کمک این قابلیت، بدون اینکه نیاز باشد کاربر با همه‌ی نمودارها، اطلاعات و گزارشات روبه‌رو شود، به‌راحتی و در کوتاه‌ترین زمان، پاسخ خود را دریافت کند.

gitex2023

جیتکس یکی از جذاب‌ترین نمایشگاه‌ها برای علاقه‌مندان به دنیای فناوری و جدیدترین تکنولوژی‌های دنیا است. البته نباید فراموش کرد که یکی از مهم‌ترین اهداف چنین نمایشگاه‌هایی، گردهمایی کسب‌وکارهای فعال و با پتانسیل بالا است تا مشتریان خود را پیدا کرده و قراردادهای همکاری مانند ثبت سفارش و اخذ نمایندگی با یکدیگر ببندند. جیتکس 2023 نیز به‌خوبی این هدف را دنبال کرد و زمینه‌ی آشنایی و همکاری‌های تجاری را برای کسب‌وکارها و مشتریان ایجاد نمود.

محتوای جدول