کتاب خودروهای متصل، مقصد نهایی

آشنایی با اکوسیستم دیجیتال، تکنولوژی‌های به‌کاررفته در آن و بازیگران این اکوسیستم.

کتاب خودروهای متصل، مقصد نهایی

درباره کتاب

آنچه در این کتاب خواهید خواند

اصطلاحی که در جوامع توسعه‌یافته تحت عنوان «خودروی متصل» زیاد به گوش می‌خورد، می‌تواند راه‌گشای چالش‌های آینده‌ی شهرهای بزرگ و مشکلات ناشی از تراکم جمعیت باشد. با توجه به الزام توسعه‌ی این اکوسیستم در کشور، گروه دلفین تألیف و ترجمه‌ی کتابی در حوزه‌ی خودروهای متصل را در دستور کار خود قرار داد و نتیجه‌ی آن، انتشار کتابی تحت عنوان «خودروهای متصل، مقصد نهایی» بود. در این کتاب تلاش کرده‌ایم اکوسیستم دیجیتال و تکنولوژی‌های به‌کاررفته در آن و همچنین بازیگران این اکوسیستم که هر یک وظیفه‌ی خاصی را پیش می‌برند، به تصویر بکشیم.

چرا باید این کتاب را بخوانیم؟

امروزه توسعه‌ی فناوری، به‌خصوص در حوزه‌ی IoT ،ICT، شبکه‌های مخابراتی و…، صنایع مختلف را همچون صنعت حمل‌ونقل و همچنین تولیدکنندگان خودرو، دست‌خوش تغییرات عظیم و بنیادی کرده است. در این میان، افراد و شرکت‌هایی که زودتر تغییرات و فرصت‌های به‌وجود آمده در این صنعت را احساس کنند، در آینده‌ی خودروهای متصل سهم و نقش کلیدی خواهند داشت. تلاش نویسندگان و مترجمان بر این بوده است که در این کتاب بتوانند تغییرات، چالش‌ها و فرصت‌ها را برای شما ترسیم کرده و بهترین راه برای استفاده از آن‌ها را نیز در اختیارتان قرار دهند.

مخاطبان کتاب

چه کسانی باید این کتاب را بخوانند؟

اپراتورها

اپراتورها

ارائه دهندگان خدمات اینترنتی

تولید محصول

OEMها

تولیدکنندگان تجهیزات و قطعات خودرو

دانشگاه

مجموعه‌های دانشگاهی

اساتید و دانشجویان

شرکت‌های بیمه

شرکت‌های بیمه

ارائه دهندگان خدمات بیمه شخص ثالث و بدنه

خودروسازها

خودروسازها

شرکت‌های تولیدکننده خودرو

شرکت‌های مرتبط با سامانه

شرکت‌های مرتبط

ارائه دهندگان سامانه‌ی مدیریت ناوگان

سرفصل‌ها

سرفصل‌های کتاب

امروزه تغییرات و سؤالات متعددی که در حوزه‌ی خودرو و تکنولوژی‌های جدید بوجود آمده است، خبر از اتفاقات بزرگ می‌دهد. دگرگونی مفاهیمی که سالیان سال با آن‌ها زندگی کرده‌ایم، موجب شده دوباره بیاندیشیم و برای اینکه در آینده‌ی خودروهای متصل نقش پررنگ‌تری داشته باشیم، سریع‌تر تصمیم بگیریم. کتاب خودروهای متصل، مقصد نهایی، برای شمایی است که علاقه‌مندید تا با اتفاقات بزرگ حوزه‌ی خودرو و فناوری‌های جدید بیشتر آشنا شوید.

تغییرات و سؤالات متعدد در حوزه‌ی خودرو و تکنولوژی‌های جدید خبر از اتفاقات بزرگ می‌دهد. دگرگونی مفاهیمی که سالیان سال با آن‌ها زندگی کرده‌ایم، موجب شده دوباره بیاندیشیم و سریع‌تر تصمیم بگیریم. کتاب خودروهای متصل، مقصد نهایی، برای شمایی است که علاقه‌مندید تا با اتفاقات بزرگ حوزه‌ی خودرو و فناوری‌های جدید بیشتر آشنا شوید.

چگونه به اینجا رسیدیم؟

مبانی فنی خودروهای متصل

مدل کسب‌وکار اکوسیستم

فناوری‌های روز دنیا و خودروهای متصل

طراحی سیستم‌های خودرو متصل

بخش نهایی و طرح یک پروژه‌ی فرضی

دریافت کتاب "خودروهای متصل، مقصد نهایی"

برای دریافت نسخه‌ی الکترونیک کتاب، فرم زیر را پر کنید: