کارگاه خلاقیت گردوی آبی

گزارش رویداد نوآوری و خلاقیت (گردوی آبی)

با توجه به اهمیت خلاقیت در سازمان‌ها و تاثیر آن بر افزایش کیفیت و کمیت خدمات، رویداد گردوی آبی، در تاریخ ۵ آذرماه ۱۴۰۰، با حضور اعضای تیم دلفین برگزار شد. هدف از این رویداد، تقویت قوه‌ی خلاقیت اعضای تیم دلفین بود که در ۲ مرحله برگزار شد:

۱. برگزاری کارگاه خلاقیت

مدرس این کارگاه، مدیرعامل شرکت دلفین، جناب آقای مهندس محمدمهدی شیران، بودند. ایشان در این کارگاه، مبانی خلاقیت و راه‌های افزایش خلاقیت را بررسی کردند. از نکات مهم بررسی شده در این رویداد، می‌توان به این مورد اشاره کرد که خلاقیت اکتسابی است و می‌توان با تمرین، به آن دست یافت.

۲. برگزاری جشن گردوی آبی

این جشن به 3 بخش سخنرانی، اهدای جایزه و مسابقه تقسیم شد. سخنران جشن، مهمان ویژه‌ی ما، جناب آقای پایا امینی، مشاور مالکیت فکری و نوآوری در استان اصفهان بودند و تجارب خود را در این حوزه با ما در میان گذاشتند. پس از سخنرانی به اعضای تیم دلفین، کتاب TRIZ اهدا شد.

بخش اصلی این جشن، برگزاری مسابقه بین کارکنان شرکت بود. در این مسابقه، شرکت‌کنندگان، به‌طور تصادفی به گروه‌های ۵ نفره تقسیم شدند. به هر گروه‌ بسته‌ای از وسایل بازیافتی تحویل داده و از آن‌ها خواسته شد در زمان محدود، خلاقانه‌ترین وسیله‌ای که می‌توانند را بسازند.

پس از پایان مسابقه، سازه‌های تیم‌ها داوری شدند و به بهترین سازه، جایزه اهدا شد. نکته جالب توجه این مسابقه، نحوه استفاده از وسایل بازیافتی و سازه‎‎ها‏ بود که به خلاقانه‌ترین شکل ممکن توسط تیم‌ها ساخته و ارائه شده بود. خلاصه‌ی این رویداد را می‌توانید در لینک زیر مشاهده کنید.

گزارش تصویری این رویداد را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

محتوای جدول