گواهی افتای شرکت دلفین اسپادانا

دریافت گواهینامه‌ی افتا توسط شرکت دلفین

همیشه حفظ امنیت اطلاعات مشتریان دلفین و ایجاد اطمینان خاطر برای آن‌ها از دغدغه‌های اصلی ما بوده و هست. از همین‌رو علی‌رغم طولانی بودن مسیر دریافت تاییدیه افتا، شرکت دلفین به‌عنوان اولین شرکت، در حوزه‌ی مدیریت ناوگان خودرویی در سراسر کشور، موفق به دریافت این گواهینامه، برای سامانه ردیابی و مدیریت ناوگان خود شد.

به‌عبارتی شرکت دلفین، با رمزنگاری اطلاعات رد و بدل شده در سامانه، همخوانی فرآیندها با توجه به پروتکل‌های استاندارد، بستن راه‌های نفوذ هکرها به سامانه، از طریق افزودن ویژگی‌های امنیتی در هنگام ورود به نرم‌افزار و ثبت فعالیت کاربران، امنیت فضای تبادل اطلاعات خود را به طور کامل تایید نمود.

گواهینامه‌ی افتا چیست و دریافت آن چه اهمیتی دارد؟

گواهینامه افتا

عبارت افتا، مخفف “امنیت فضای تبادل اطلاعات” است. به‌طور کلی این گواهی با چندین هدف اصلی طراحی شده است:

  • حصول اطمینان از امنیت محصولات مورد استفاده در دستگاه‌های اجرایی
  • طراحی و توسعه ضد بدافزار بومی، محصولات و خدمات بخش خصوصی داخلی در حوزه‌ی فناوری
  • شناسایی شرکت‌های تولید کننده‌ی داخلی
  • شناسایی شرکت‌ها، رصد فعالیت آن‌ها و بررسی مشکلات پیش روی آن‌ها
  • شناسایی نقاط ضعف موجود و در نهایت ارتقای محصولات و خدمات داخلی

داشتن گواهینامه‌ی افتا چه کاربردی دارد؟

کاربرد گواهینامه افتا

تصور کنید که مجموعه‌ی ۵۰ ناوگان خودرویی به ردیاب خودرو تجهیز شده‌اند و سامانه‌ی مدیریت ناوگان، روزانه اطلاعات آن‌ها را ثبت می‌کند. با توجه به تجربه‌ی شرکت دلفین، هر خودرو به‌تنهایی روزانه به طور متوسط ۶۵۰ رکورد برای سامانه ارسال می‌کند. در نتیجه، سامانه‌ی مدیریت ناوگان یکپارچه شده با ردیاب‌های خودرویی در این پروژه، تعدادی نزدیک به ۳۲۰۰۰ داده‌ را به‌صورت روزانه، ثبت می‌کند.

به‌عبارتی حجم عظیمی از داده‌ها در ۲۴ ساعت جمع‌آوری شده و در سامانه ثبت می‌شوند. زمانی‌که تعداد رکوردها از مجموعه ناوگان شخصی و یا سازمانی افزایش پیدا می‌کند، باید قوانین و پروتکل‌های سخت‌گیرانه‌تری بر اساس سطح فعالیت در نظر گرفته شود. از همین رو، وجود گواهی امنیتی افتا، برای “شورای عالی امنیت فضای تبادل اطلاعات” اهمیت دارد.

برای مشاهده‌ی گواهی افتای شرکت دلفین اینجا کلیک کنید.

محتوای جدول