نمایشگاه جیتکس مراکش

دلفین تنها شرکت فناور ایرانی در نمایشگاه جیتکس آفریقا

دلفین یکی از نخستین و بزرگ‌ترین ارائه‌دهندگان خدمات مربوط به مدیریت ناوگان است و طی 15 سال سابقه‌ی خود، به مدیریت هوشمند ناوگان و ایجاد زیرساخت‌های تولید خودروهای متصل در ایران کمک کرده است. این شرکت که با بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا توانسته است به یک مجموعه‌ی پیشتاز هوشمندسازی خودرو در کشور مبدل شود، باتوجه به مزیت‌های رقابتی محصولاتش در عرصه‌ی جهانی، طی سال‌های اخیر آن‌ها را به بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی عرضه کرده است تا به‌واسطه‌ی این اقدام، ایران را به‌عنوان یکی از پیشگامان هوشمندسازی خودرو در منطقه معرفی کند و تلاش کند حمل‌ونقل در کشور را به سطوح عالی‌تری ارتقاء دهد.

دلفین به‌زودی در جست‌وجوی جای پای صادرات به آفریقا، در نمایشگاه «جیتکس مراکش» حضور خواهد داشت. نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات جیتکس، از بزرگ‌ترین رویدادهای فناوری و استارت‌آپی صنعت ICT در خاورمیانه و شمال آفریقا است. برگزارکننده‌ی اصلی این رویداد «مرکز تجارت جهانی دبی» است و به‌صورت دوره‌ای در سایر مناطق مستعد حوزه‌ی تکنولوژی در جهان نیز نمایشگاه‌هایی برگزار می‌کنند. جیتکس در حال تبدیل شدن به یکی از تأثیرگذارترین رویدادهای مرتبط با فناوری روز در سرتاسر دنیا است.

در حالی‌که قاره‌ی آفریقا را اغلب رسانه‌ها و به تبع آن‌ها مردم، با فقر و گرسنگی می‌شناسند، ولی کمتر کسی به فرصت‌های اقتصادی نهفته در این قاره اشاره می‌کند. با وجود مشکلات زیرساختی متعدد در این قاره، بسیاری از کشورهای آن در سال‌های اخیر به‌مدد کمک‌های بین‌المللی، سرمایه‌گذاری‌های خارجی، توسعه‌ی بخش خدماتی و جمعیت جوان فعال و منابع طبیعی فراوان، تجربه‌ی رشد اقتصادی مثبت را از سر گذرانده‌اند. رشد سریع اینترنت و فناوری‌های دیجیتال یکی از مهم‌ترین عوامل رشد اقتصادی در سال‌های اخیر بوده است. فناوری‌های موبایل و اینترنت در بسیاری از کشورهای این قاره طی دهه‌های اخیر باعث افزایش دسترسی به خدمات مبتنی بر فناوری و بهبود کسب‌وکارها شده است و گزارش‌های بانک جهانی از رشد سریع بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در این کشورها حکایت دارد.

در میان کشورهای آفریقایی، مراکش کشوری پیشرو و دارای اقتصادی پویا و متنوع است. به‌ویژه در موضوعات زیرساختی نظیر حمل‌ونقل و انرژی در دهه‌های اخیر، اقدامات بسیاری در این کشور صورت گرفته است. مراکش توانسته با ایجاد فرصت‌های چشم‌گیر به‌منظور سرمایه‌گذاری خارجی، بخش اقتصاد دیجیتال را توسعه دهد. در سطح سیاست‌گذاری تلاش شده که در این کشور جامعه‌ی رقابتی و آگاه ایجاد شود که به‌طور مؤثر در اقتصاد دانش‌بنیان مشارکت کنند و ICT را به‌عنوان یکی از ارکان اقتصادی و یک عامل مهم در پیشبرد توسعه‌ی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور به رسمیت شناخته است. برگزاری نمایشگاه جیتکس آفریقا در این کشور فرصتی به‌منظور بالفعل‌سازی امکانات اقتصاد دیجیتال در این کشور است.

نمایشگاه جیتکس مراکش از آن جهت اهمیت دارد که بهترین شرکت‌های حوزه‌ی فناوری و درخشان‌ترین ذهن‌های جهان در جست‌وجوی بازارهای جدید به آفریقا وارد می‌شوند و محصولات و خدمات خود را عرضه خواهند کرد تا این بازار وسیع و کم‌رقابت را قبضه کنند و با ارائه‌ی محصولات و خدمات خود بتوانند موقعیتی کم‌نظیر را در سراسر این قاره به‌دست آورند. شرکت دلفین در کنار بیش از 1400 برند حوزه‌ی تکنولوژی از 130 کشور جهان در این رویداد حضور خواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود بیش از ۳۰,۰۰۰ مدیر و کارشناس فناوری از سراسر جهان و شمار بسیاری از مدیران دولتی و سیاست‌مداران از سرتاسر قاره در این رویداد حضور پیدا کنند.

نمایشگاه جیتکس آفریقا در فاصله‌ی روزهای 9 الی 11 خردادماه در کشور مراکش برگزار می‌شود. این نمایشگاه بزرگ‌ترین رویداد حوزه‌ی فناوری در آفریقا است که قصد دارد این قاره را به آستانه‌ی انقلاب تکنولوژی هدایت کند. این رویداد یک گردهمایی بزرگ بین‌المللی برای فعالین عرصه‌ی دیجیتال در سراسر جهان به‌شمار می‌رود که در حوزه‌های سلامت دیجیتال، مالی، هوش مصنوعی، حمل‌ونقل هوشمند، فناوری ابری، اینترنت اشیا و امنیت سایبری فعالیت دارند. شرکت‌های بزرگ فناوری، استارتاپ‌ها و سرمایه‌گذاران فعال از نقاط مختلف جهان در این مدت به مراکش سفر خواهند کرد و نوآوران، سیاست‌گذاران و رهبران فکری در جست‌وجوی شناسایی فرصت‌های ارائه شده در این نمایشگاه خواهند بود. شرکت دلفین به‌عنوان تنها شرکت فناور از کشورمان در بخش اصلی این نمایشگاه در سالن 9-A15 حضور خواهد داشت و محصولات خود را به‌منظور بهبود ایمنی، هوشمندسازی و بسترسازی برای تولید خودروهای آینده عرضه خواهد کرد.

برای دریافت آخرین اخبار مربوط به نمایشگاه بین‌المللی Gitex Africa 2024، ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

محتوای جدول