کتابچه

KPIهای لجستیک و مدیریت ناوگان

شرح کامل مهم‌ترین KPIهای لجستیک و مدیریت ناوگان خودرویی و راهنمایی جامع برای مدیران و بازیگران این صنعت، به‌منظور بهبود فرآیندهای جاری شرکت.

درباره کتابچه

درباره کتابچه بیشتر بدانید

مهم‌ترین دغدغه‌‌ی مدیران لجستیک، فراهم کردن منابع مورد نیاز برای رسیدن به نتایج دلخواه است. نبود اطلاعات کافی و عدم نظارت بر فرآیندهای در حال اجرا، باعث ناکارآمدی و هدر رفتن هزینه، زمان و انرژی می‌شود. شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)، معیارهایی هستند که میزان اثرگذاری فرآیندها و تصمیمات را نشان می‌دهد. در این کتاب، مهم‌ترین KPIهای لجستیک را در حوزه‌های مختلف توضیح دادیم تا مدیران و بازیگران لجستیک بتوانند میزان اثرگذاری تصمیم‌های استراتژیک و تاکتیکی خود را اندازه‌گیری کنند و در جهت بهبود و بهره‌وری بیشتر، گام بردارند.

اهداف کتابچه

چرا باید این کتابچه را بخوانیم؟

با وجود حجم بالای داده‌‌ها در صنعت لجستیک و مدیریت ناوگان، همچنین ضرورت تصمیم‌گیری‌های داده‌محور برای مدیران، شناخت KPIهای این صنعت امری ضروری است. با انتخاب و اولویت‌بندی درست شاخص‌های کلیدی عملکرد، مدیران و تصمیم‌گیران صنعت حمل‌و‌نقل می‌توانند به اهدافی از قبیل: افزایش درآمد، مدیریت بهینه‌ی هزینه‌ها، افزایش رضایت مشتریان، افزایش کارایی و بهره‌وری سازمان و شناسایی به‌موقع مشکلات و حل آن‌ها برسند.
شاخص‌های کلیدی عملکرد لجستیک و مدیریت ناوگان

مخاطبان کتابچه

چه کسانی باید این کتابچه را بخوانند؟

مدیران

مدیران صنعت لجستیک و مدیریت ناوگان

بازیگران

بازیگران صنعت حمل‌ونقل

کاربران

کاربران سیستم‌های مدیریت ناوگان

سرفصل‌ها

سرفصل‌های کتابچه

در این کتابچه، شما را با مفهوم دقیق شاخص‌های کلیدی عملکرد و نکاتی درباره‌ی استفاده از این KPIها، آشنا کردیم و سپس این شاخص‌ها را در حوزه‌های مختلف صنعت لجستیک و مدیریت ناوگان، شرح دادیم.

شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPIs)، معیارهایی هستند که میزان اثرگذاری فرآیندها و تصمیمات را نشان می‌دهند. در این کتابچه، مهم‌ترین KPIها را در حوزه‌های لجستیک و مدیریت ناوگان مانند حوزه‌ی مالی، تأمین، حمل‌ونقل، تحویل، منابع انسانی، مدیریت سفارشات، دارایی‌ها و توزیع، شرح دادیم تا مدیران و تصمیم‌گیران این صنعت، بتوانند با کمک آن‌ها کارایی و بهره‌وری را افزایش دهند، هزینه‌ها را بهتر مدیریت کنند، فرصت‌ها و مشکلات موجود را به‌موقع شناسایی کنند و… .

شاخص‌های کلیدی عملکرد لجستیک و مدیریت ناوگان و اهمیت آن برای مدیران

طراحی برنامه‌ای کاربردی برای نظارت بر KPIهای لجستیک و مدیریت ناوگان

۶ معیار برای طراحی شاخص‌های کلیدی عملکرد

KPIهای لجستیک و مدیریت ناوگان به تفکیک حوزه‌های فعالیت

معرفی سامانه‌ی مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو دلفین

دیدگاه صاحب‌نظران

دیدگاه برخی از صاحب‌نظران حوزه حمل‌ونقل درباره کتابچه

دریافت کتابچه "KPIهای لجستیک و مدیریت ناوگان"

برای دریافت نسخه‌ی الکترونیک کتابچه، فرم زیر را پر کنید: