کتابچه

KPIهای لجستیک و مدیریت ناوگان

شرح کامل مهم‌ترین KPIهای لجستیک و مدیریت ناوگان خودرویی و راهنمایی جامع برای مدیران و بازیگران این صنعت، به‌منظور بهبود فرآیندهای جاری شرکت.
کتابچه شاخص‌های کلیدی عملکرد لجستیک و مدیریت ناوگان

درباره کتابچه

درباره کتابچه بیشتر بدانید

مهم‌ترین دغدغه‌‌ی مدیران لجستیک، فراهم کردن منابع مورد نیاز برای رسیدن به نتایج دلخواه است. نبود اطلاعات کافی و عدم نظارت بر فرآیندهای در حال اجرا، باعث ناکارآمدی و هدر رفتن هزینه، زمان و انرژی می‌شود. شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)، معیارهایی هستند که میزان اثرگذاری فرآیندها و تصمیمات را نشان می‌دهد. در این کتاب، مهم‌ترین KPIهای لجستیک را در حوزه‌های مختلف توضیح دادیم تا مدیران و بازیگران لجستیک بتوانند میزان اثرگذاری تصمیم‌های استراتژیک و تاکتیکی خود را اندازه‌گیری کنند و در جهت بهبود و بهره‌وری بیشتر، گام بردارند.

اهداف کتابچه

چرا باید این کتابچه را بخوانیم؟

با وجود حجم بالای داده‌‌ها در صنعت لجستیک و مدیریت ناوگان، همچنین ضرورت تصمیم‌گیری‌های داده‌محور برای مدیران، شناخت KPIهای این صنعت امری ضروری است. با انتخاب و اولویت‌بندی درست شاخص‌های کلیدی عملکرد، مدیران و تصمیم‌گیران صنعت حمل‌و‌نقل می‌توانند به اهدافی از قبیل: افزایش درآمد، مدیریت بهینه‌ی هزینه‌ها، افزایش رضایت مشتریان، افزایش کارایی و بهره‌وری سازمان و شناسایی به‌موقع مشکلات و حل آن‌ها برسند.
شاخص‌های کلیدی عملکرد لجستیک و مدیریت ناوگان

مخاطبان کتابچه

چه کسانی باید این کتابچه را بخوانند؟

مدیران صنعت لجستیک

مدیران

مدیران صنعت لجستیک و مدیریت ناوگان

بازیگران صنعت حمل‌ونقل

بازیگران

بازیگران صنعت حمل‌ونقل

دورکاری

کاربران

کاربران سیستم‌های مدیریت ناوگان

سرفصل‌ها

سرفصل‌های کتابچه

در این کتابچه، شما را با مفهوم دقیق شاخص‌های کلیدی عملکرد و نکاتی درباره‌ی استفاده از این KPIها، آشنا کردیم و سپس این شاخص‌ها را در حوزه‌های مختلف صنعت لجستیک و مدیریت ناوگان، شرح دادیم.

شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPIs)، معیارهایی هستند که میزان اثرگذاری فرآیندها و تصمیمات را نشان می‌دهند. در این کتابچه، مهم‌ترین KPIها را در حوزه‌های لجستیک و مدیریت ناوگان مانند حوزه‌ی مالی، تأمین، حمل‌ونقل، تحویل، منابع انسانی، مدیریت سفارشات، دارایی‌ها و توزیع، شرح دادیم تا مدیران و تصمیم‌گیران این صنعت، بتوانند با کمک آن‌ها کارایی و بهره‌وری را افزایش دهند، هزینه‌ها را بهتر مدیریت کنند، فرصت‌ها و مشکلات موجود را به‌موقع شناسایی کنند و… .

شاخص‌های کلیدی عملکرد لجستیک و مدیریت ناوگان و اهمیت آن برای مدیران

طراحی برنامه‌ای کاربردی برای نظارت بر KPIهای لجستیک و مدیریت ناوگان

۶ معیار برای طراحی شاخص‌های کلیدی عملکرد

KPIهای لجستیک و مدیریت ناوگان به تفکیک حوزه‌های فعالیت

معرفی سامانه‌ی مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو دلفین

دیدگاه صاحب‌نظران

دیدگاه برخی از صاحب‌نظران حوزه حمل‌ونقل درباره کتابچه

دریافت کتابچه "KPIهای لجستیک و مدیریت ناوگان"

برای دریافت نسخه‌ی الکترونیک کتابچه، فرم زیر را پر کنید: