کارگاه آموزشی لیندکین

گزارش کارگاه آموزشی لینکدین

لینکدین یکی از شبکه‌های اجتماعی قوی و تاثیرگذار در معرفی حرفه‌ای کسب‌و‌کارها و افراد است. با توجه به بررسی‌هایی که تیم دیجیتال مارکتینگ دلفین در سال ۱۳۹۹ انجام داد، متوجه شدیم سازمان‌ها و متخصصان زیادی از فرصت‌ها و امکانات فراوانی که لینکدین در اختیار افراد متخصص و حتی سازمان‌ها قرار می‌دهد، بی‌خبر هستند. بسیاری از متخصصان هم با این شبکه آشنایی دارند، اما اصول ساخت یک حساب کاربری در لینکدین، چگونگی فعالیت موثر، شبکه‌سازی و تولید محتوا در این پلتفرم را نمی‌دانند.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم در خردادماه ۱۴۰۰، اطلاعات مفیدی که شرکت‌ها و کارکنانشان برای حضور موثر در این شبکه نیاز دارند را در قالب یک کارگاه با حضور پرسنل دلفین برگزار کنیم. این کارگاه با تلاش تیم دیجیتال مارکتینگ، در دو بخش ارائه شد:

بخش اول: نکات فنی

در بخش اول، نکات فنی توضیح داده شد. شاید در ابتدا ساختن حساب کاربری کار ساده‌ای به نظر بیاید، اما در لینکدین برای شبکه‌سازی موثرتر باید نکاتی را رعایت کنید.

بخش دوم: فعالیت موثر در لیندکین

در بخش دوم این کارگاه، درباره‌ی فعالیت موثر در لینکدین و فرصت‌هایی که با حضور در این شبکه می‌توانیم به دست بیاوریم، توضیح دادیم. یکی از مهم‌ترین دلایلی که متخصصان از این شبکه استفاده می‌کنند این است که لینکدین امکان شبکه‌سازی گسترده را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد؛ به این معنا که هر فردی با توجه به حوزه‌ی فعالیت یا علایق خود با سایر متخصصان این حوزه، ارتباط برقرار می‌کند و تجربیات و دانش خود را با هم به اشتراک می‌گذارد.

پرسونال برندینگ در لینکدین

یکی دیگر از اهداف فعالیت متخصصان در لینکدین، پرسونال برندینگ است. در همین زمینه بررسی شد که چگونه خود را معرفی کنیم، درباره‌ی مهارت‌هایی که در آن‌ها تخصص داریم صحبت کنیم و کانکشن‌های هدفمند ایجاد کنیم. همینطور آموزش داده شد که چگونه شرکت‌ها و کسب‌و‌کارها می‌توانند با حضور در این شبکه، آگهی‌های استخدام خود را به‌طور موثرتری منتشر کنند و حتی نیروهای متخصص مدنظر خود را در میان متخصصانی که در لینکدین فعالیت دارند، پیدا کنند.

لینکدین برای کسب‌وکارهای B2B

در ادامه، چگونگی استفاده از لینکدین حتی در کسب‌و‌کارهای B2B بررسی شد. حاضران دریافتند، در همین راستا لازم است شرکت‌ها حساب کاربری خود را بهینه کرده و فعالیت‌هایی منظم در این شبکه‌ی اجتماعی داشته باشند. سایر تیم‌های شرکت نیز باید فعالیت جدی خود را جهت کمک برای رسیدن به اهداف شرکت، شروع کنند. برای مثال بازرگانی خارجی شرکت می‌تواند سرنخ ایجاد کند و بازار هدف خود را گسترش دهد و به دنبال آن فروش خدمات و محصولات خود و صادرات را افزایش دهد. همچنین تیم فروش می‌تواند با ایجاد کانکشن‌های بیشتر با افراد یا سازمان‌های هدف، آن‌ها را به صفحه‌ی کسب‌و‌کار دعوت کنند.

درآمدزایی در لینکدین

در انتها نیز نکاتی درباره‌ی فعالیت‌های درآمدزایی و تحقیق و توسعه که هم افراد و هم سازمان‌ها از طریق این شبکه می‌توانند انجام دهند، بیان شد. با توجه به آموزش‌هایی که پرسنل دلفین در این کارگاه دیدند، فعالیت جدی‌تر خود را در لینکدین از سرگرفتند.

بخشی از این کارگاه را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

محتوای جدول