جایزه بنیاد جهانی انرژی

دلفین، برنده‌ی جایزه بنیاد جهانی انرژی

اختتامیه مسابقه بنیاد جهانی انرژییکی از با‌ارزش‌‌ترین و معتبرترین جایزه‌های زیست‌محیطی، جایزه‌ی انرژی گلوب است که بیش از ۱۸۰ کشور برای کسب عنوان برترین پروژه در آن، شرکت می‌کنند. انرژی گلوب، جایزه‌ی جهانی پایداری زمین، توسط آژانس آمریکایی آرتور دی لیتل برگزار می‌شود.

در این رقابت، ۳۱۱ پروژه و طرح در ۷ بخش مختلف آب، هوا، زمین، انرژی، جوانان، ساختمان‌های پایدار و استارتاپ‌های پایدار ارائه شدند. طرح‌های پیشنهادی، ۳ مرحله‌ی داوری، شامل: بررسی و ارزیابی اولیه، ارزیابی مستندات و مدارک ارسالی و مرحله‌ی مصاحبه را پشت‌سر گذاشتند. در نهایت، ۲۲ پروژه در ۷ گروه مربوط، نامزد دریافت جایزه شدند و ۱۹ طرح نیز در سطح تقدیر انتخاب شدند.

ارزیابی پروژه‌ها بر اساس دستورالعمل و راهنمای بین‌المللی که توسط بنیاد جهانی انرژی ارائه شده است و مطابق شاخص‌های سازمان ملل متحد، در خصوص ارزیابی پروژه‌های پایداری است، انجام شد. از جمله معیارهای انتخاب برندگان در این رقابت می‌توان به اقتصاد، محیط‌زیست، اجتماع، نوآوری، تکرارپذیری، اهداف ۲۰۳۰، مقیاس‌پذیری، فناوری دیجیتال، نتایج، مستندات و اظهارنامه اشاره کرد.

مراسم اهدای جوایز انرژی گلوبدر ۲۵ اردیبهشت، مراسم اهدای جوایز انرژی گلوب در جزیره‌ی کیش برگزار شد. در هر یک از ۷ گروه ذکر شده، یکی از طرح‌ها به‌عنوان برنده‌ی آن گروه انتخاب شد. شرکت سامانه راهکار دلفین اسپادانا با معرفی ۳ محصول اصلی ماژول کنترل رفتار راننده، ماژول نگهداری و تعمیرات پیش‌بینی شده و همچنین ماژول کنترل مصرف سوخت، نه‌تنها رتبه‌ی اول در گروه هوا را از آن خود کرد، بلکه به‌عنوان برنده‌ی برنده‌ها، جایزه‌ی بنیاد جهانی انرژی در ایران را دریافت کرد.

شرکت دلفین اسپادانا با دریافت این جایزه به همگان ثابت کرده است که رسالت خود در جهت حفظ محیط زیست را با ارائه‌ی راهکار تحول دیجیتال در حمل‌‎ونقل، به‌خوبی مد نظر دارد و ماموریت این سازمان در طراحی محصولات و راهکارها نیز همواره با توجه به این رسالت، پیش رفته است؛ چراکه تمامی راهکارها و محصولات به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم به حفظ محیط‌زیست کمک می کنند.

مراسم نهایی بنیاد جهانی انرژی، در ماه نوامبر ۲۰۲۲ در شهر وین برگزار خواهد شد و شرکت دلفین اسپادانا به‌عنوان تنها نماینده‌ی ایران، همراه با ۱۸۶ کشور جهان، در این مراسم حضور خواهد شد.

محتوای جدول